Nawigacja

  • Zapraszamy do konkursu KRUS

    Konkurs KRUS

    Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS i skierowanym dla uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich w następujących kategoriach wiekowych:

    1.      I grupa – klasy 0-3 szkoły podstawowe

    2.      II grupa – kast 4-8 szkoły podstawowe

     

    Prace konkursowe wraz z załącznikami proszę do dnia 26-03-2021r wysyłać  lub dostarczyć do naszej placówki w Kartuzach:

    KRUS PT Kartuzy

    83-300 Kartuzyul. Piłsudskiego 12B

     

    Poniżej linki opisujące konus,  ponadto w emailu dołączam załącznik jakie muszą być przy każdej pracy konkursowej.

    https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/informacja-o-xi-ogolnopolskim-konkursie-plastycznym-dla-dzieci-pod-haslem-bezpiecznie-na-wsi-m/

     

    Informacja o XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

    Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik ogłasza XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i zaprasza najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w tym przedsięwzięciu.

    Honorowy Patronat nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udzielają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny sprawują: TVP 1, platforma informacyjna AgroNews.com.pl, dwutygodnik Agro Serwis, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy oraz Rolniczy Przegląd Techniczny.

    Hasło jedenastej edycji cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci konkursu nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych.

    Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniemi zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

    Szczegóły w Regulaminie Konkursu

    Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu, otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

    Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju prosimy o kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskać można szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w Konkursie. 

     

    Prace prosimy wysyłać  lub dostarczyć do naszej placówki w kartuzach:

    KRUS PT Kartuzy

    83-300 Kartuzyul. Piłsudskiego 12B

  • Walentynki kl.II

    Walentynki kl. II

     

    W dniu 12 lutego 2021 roku w naszej klasie obchodziliśmy - „DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”. Już od rana panował u nas odświętny wystrój sali, czerwone serduszka oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i przyjaźnią. W sali została umieszczona skrzynka walentynkowa, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka wyrażając w ten sposób swoje sympatie. W trakcie zabawy została posegregowana poczta z walentynkami i rozdana wszystkim adresatom. Najwięcej serduszek otrzymała uczennica Anna Witbrot i uczeń Antoni Formela. Podczas zabawy przy dźwiękach muzyki dzieci mogły pobawić się i potańczyć w dowolnym stylu. Walentynki przyniosły uczniom wiele radości.

    Danuta Bulczak

  • Zapraszamy do udziału w konkursie

     Ogólnopolski Konkurs „Jakie znasz zawody?”

    Do udziału zapraszamy:- dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych,- uczniów szkół podstawowych I-IV, którzy mogą wykonać prace fotograficzne oraz- uczniów szkół podstawowych V-VIII, których zadaniem jest wykonanie 1 minutowego filmu.

    Celem konkursu jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Poznając różne zawody młodzież zdobywa wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczy się szacunku dla pracy innych.Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Więcej informacji znajduje się w załącznikach. Proszę pamiętać o wymaganych do pracy załącznikach. Praca konkursowa powinna przedstawiać wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego (lista zawodów rzemieślniczych – zał. nr 4).

    NA PRACE CZEKAMY DO 26 MARCA!

    Bartek Leszk

  • Projekt z Zus

    Projekt z ZUS”

    Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym, dlatego uczniowie klasy VII i VIII biorą udział w projekcie edukacyjnym poszerzającym wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. „Projekt z ZUS” uczy, by ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Uczniowie w ramach projektu wykonają prace konkursowe metodą projektu m.in.: plakaty, komiksy i animowane prezentacje wyjaśniające, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

    Bartłomiej Leszk

  • 29 Finał WOŚP

     

    Kolejny raz wolontariusze naszej szkoły wsparli fundację Jurka Owsiaka i zaangażowali się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała i zbierała środki finansowe po raz 29. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wszystkim zaangażowanym darczyńcom jak i wolontariuszom dziękujemy !

    Bartek Leszk

     

     

  • Gwiazdka i Gwiżdże

    „Gwiazdka“ w wykonaniu uczniów VII klasy

     

    W tym roku uczniowie VII klasy nie mogli przedstawić „Gwiazdki”, czyli grupy kaszubskich przebierańców w tradycyjny sposób. Nagrali więc film, który przed Świętami Bożego Narodzenia wysłali za pomocą aplikacji internetowej TEAMS całej społeczności szkolnej wraz z życzeniami. Nagranie dostępne jest pod tym linkiem:

    https://drive.google.com/file/d/1ojLFfBWpASeCxqNsKVz9pDwZ5pUTFEbQ/view?usp=sharing

     

     

     

    Słuchowisko „Gwiżdże“

     

    Zachęcamy do zapoznania się ze słuchowiskiem „Gwiżdże“, które wyemitowane zostało w ostatnim dniu 2020 roku w internetowym wydaniu Radia Gdańsk. W projekcie wzięli udział między innymi nauczyciele naszej szkoły. Link do słuchowiska poniżej:

    https://audiomack.com/kaszubskie-radio-gdansk-dab-2/song/kaszubskie-rg-dab-2-31122020-premiera-suchowiska-gwide?fbclid=IwAR0eyEez__t4A44UeInbhwiv2X_yLKEGGV3NnpgLeu9QRW7E3C3PDxH_xDE (od minuty 16.40 do minuty 33.20).

     

    Karolina Serkowska

  • Konkurs KRUS

    Jak uniknąć wypadków podczas pracy i zabawy na wsi”

     

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kartuzach przeprowadziła konkurs pt.”Jak uniknąć wypadków podczas pracy i zabawy na wsi”.

    Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy uczestników na temat występujących zagrożeń utraty zdrowia i życia podczas różnorodnych prac w gospodarstwie rolnym oraz zabaw na wsi. Sprawdzenie poziomu wiedzy młodych osób, które często pomagają w różnych pracach i są narażone na utratę zdrowia i życia. Wzbudzenie w dzieciach motywacji do dbałości o stan bezpieczeństwa w tych gospodarstwach rolnych, z których się wywodzą i w których pomagają w pracach rolniczych.

    W konkursie brali udział uczniowie klas od I do V szkoły podstawowej. Uczestnicy odpowiadali na 10 pytań w formie testowej. Z naszej szkoły Natalia Mielewczyk z klasy II została nagrodzona upominkami ufundowanymi przez KRUS Kartuzy.

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Sukces Wiktorii!

     

    Z radością informujemy, że uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim, Wiktoria Konkel zajęła II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.

    Recytacji Wiktorii można wysłuchać pod podanym linkiem:

    https://www.facebook.com/watch/?v=383840842726971 (minuta 11:58).

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Nowe procedury związane z powrotem uczniów do szkół

    W związku z powrotem do szkół uczniów przedszkoli i klas I-III proszę o zapoznanie się z nowymi procedurami związanymi z Covid-19. Procedury znajdują się w zakładce Covid-19 w lewym menu strony.

     

  • życzenia bożonarodzeniowe

  • Święto Niepodległości

    11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

     

    11 listopada obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niestety, tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na sytuację panującą w kraju, miały inny charakter. Nie odbył się uroczysty apel, nie odśpiewano również wspólnie hymnu. Uczniowie indywidualnie uczcili to święto, które jest ważne dla nas Polaków.

    Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

    Bartłomiej Leszk

  • Ślubowanie I klasy

    6 listopada pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. W pierwszej części naszej uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny. W trakcie występu udowodniły, że już bardzo dużo się nauczyły. Recytacje, piosenki oraz odpowiedzi na zadawane pytania były tego dowodem. W drugiej części uroczystości dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały pasowane na uczniów. Miłym zakończeniem tego dnia był słodki poczęstunek oraz upominki, które czekały na dzieci. Pomimo tego trudnego czasu, udało nam się wszystko zorganizować. Pierwszoklasistom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Państwa zapraszamy do oglądania fotorelacji.

    Beata Konkel

  • Zmiany w funkcjonowaniu szkół

    Szanowni Państwo,

    od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

    Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

    Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

    Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja

     

    Z wyrazami szacunku 

    Przemysław Czarnek 

    Minister Edukacji i Nauki 

  • Pan Stop w klasie IV

    Uczniowie klasy IV pilnie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Swoje pierwsze "prawo jazdy" otrzymają pod koniec klasy IV. Jednak najpierw egzamin. A do jego zdania niezbędna jest duża wiedza ze znajomości ruchu drogowego. Dlatego w czasie zajęć techniki utrwalali znajomość znaków drogowych. Wykonali pracę "Pan Stop". Teraz na pewno każdy czwartoklasista zapamięta znaki, które już poznaliśmy. Pomoże w tym "Pan Stop"

    Aleksandra Klasa

  • Wolontariat akcja "Żonkil"

    Wolontariusze pomagają nawet w czasach pandemii. Uczniowie ze szkolnego koła wolontariusza zorganizowali na terenie szkoły akcję zbiórki cebulek żonkili. W akcję włączyli się uczniowie innych klas (dziękujemy!). Zebrane cebulki zostały posadzone przez Mariannę i Piotra z kl. VIII w zeszły czwartek 22.10. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich piękne żonkile. Wiosną będą one wręczane darczyńcom, którzy będą chcieli wesprzeć Kartuskie Hospicjum.

    Aleksandra Klasa

  • Konkurs z okazji XX Dnia Papieskiego

    16 października przypadła kolejna już rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia obchodzony jest Dzień Papieski. Tegoroczny XX Dzień Papieski nie został uczczony apelem w naszej szkole. Obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły nam się spotkać na holu szkoły. Dlatego, aby choć trochę przybliżyć uczniom postać św. Jana Pawła II zorganizowano konkurs międzyklasowy w kategorii przedszkole - kl. III oraz klasy IV - VIII. W kategorii klas młodszych zwyciężyła zerówka a w kategorii starszej klasa VI. Nagrody w konkursie ufundował Ksiądz Proboszcz z par. św. Marcina oraz Pani dyrektor.

    Aleksandra Klasa

  • Program dla szkół

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
    Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
    W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:
     44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
     42 porcje mleka i produktów mlecznych.
    Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
    Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.
    Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
    Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu: https://www.programdlaszkol.org/. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.

  • Szkolne Koło Wolontariusza

    Bogatym nie jest ten, kto posiada lecz ten kto daje”

    św. Jan Paweł II

     

    Szkolne Koło Wolontariusza z Łyśniewa Sierakowickiego przyłącza się do zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas działające w SP im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie przy współpracy z Parafią MBNP i PZC w Kamienicy Królewskiej. Pomoc dotyczy rodziny poszkodowanej w pożarze. Datki należy wpłacać bezpośrednio na konto parafialnego Caritas z dopiskiem „Poszkodowani w pożarze”. Konto: 41 8324 0001 0000 2932 2000 0010

     

    Prosimy o wsparcie finansowe!

  • Akcja "Żonkil"

    Zbiórka sadzonek żonkili – „Pola Nadziei” 2020/20201

     

            Po raz kolejny uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Łyśniewa Sierakowickiego organizują zbiórkę cebulek w ramach ogólnopolskie akcji „Pola Nadziei”. Na wiosnę kwiaty będą wręczane w trakcie trwania akcji na rzecz osób potrzebujących. Cebulki będzie można przynosić do szkoły. Przy wejściach do placówki znajdować się będą przygotowane do tego pojemniki.

     

  • Procedury bezpieczeństwa wydawania posiłków

    Zarządzenie nr 14/2020 z dnia 11.09.2020 r.

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim

    w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa wydawania posiłków

    Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 910) w zw. z art. 8a ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.) zarządza się, co następuje:

    § 1

    Wprowadza się wewnętrzną procedurę bezpieczeństwa wydawania posiłków, stanowiącą załącznik do zarządzenia.

    § 2

    Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

     

     

    Janina Leszczyńska

    (podpis dyrektora)

    Załącznik

    Procedura bezpieczeństwa wydawania posiłków

    1. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

    2. Z uwagi na brak stołówki posiłki będą spożywane w salach lekcyjnych.

    1. Pracodawca zapewnia środki ochrony osobistej, w postaci masek, przyłbic, rękawic ochronnych, fartuchów.

    2. Szczególną uwagę zwraca się na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.

    3. Posiłki wydawane są z zachowaniem zasady ograniczenia liczby uczniów przebywających jednocześnie w pomieszczeniu oraz zasad ograniczenia możliwości ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. W tym celu:

    1. stosuje się wydawanie posiłków w salach lekcyjnych, w klasach ,,0”-III posiłki będą wydawane w naczyniach jednorazowych,

    2. w sali powinni spożywać posiłki uczniowie tej samej grupy,

    1. Osoba odpowiedzialna za podawanie uczniom posiłków obowiązana jest do przeprowadzenia uprzedniej dezynfekcji powierzchni, na której spożywany jest posiłek, a także sprzętów służących dzieciom do jego spożycia.

    2. Po każdym posiłku blaty, stoły i poręcze krzeseł są dezynfekowane przez personel sprzątający.

    3. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać.

       

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
    Łyśniewo 17
    83-340 Sierakowice
  • (+48)586847758

Galeria zdjęć