nawigacja

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

SP w Łyśniewie Sierakowickim

Zasady korzytania z biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, absolwenci szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. W bibliotece obowiązaje cisza.
  4. Wypożyczać można jednocześnie 3 książki.
  5. Bibliotekarz może przedłużyć termin zwrotu wypożyczonej książki.
  6. Bibliotekarz może przedłużyć termin zwrotu wypożyczonej książki jeżeli nie ma na nią zapotrzebowania ze strony innych czytelników.
  7. Z księgozbioru podrecznego biblioteki korzysta się tylko na miejscu.
  8. Biblioteka prowadzi katalog alfabetyczny.
  9. Biblioteka gromadzi książki poprzez zakup i darowiznę.
  10. Godziny pracy biblioteki szkolnej podane są do ogólnej wiadomości.

Poszanowanie zbiorów biblioteki

1. Czytelnik zobowiązany jest do troskliwego obchodzenia się z wypożyczonymi zbiorami.
  2. Czytelnik powinien zwrócić uwagę na stan książki przed jej wypożyczeniem. Zauważone uszkodzenia i braki należy zgłosić bibliotekarzowi. Braki stwierdzone przez bibliotekarza a nie zgłoszone uprzednio obciażają czytelnika.
  3. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonych książek odpowiada czytelnik.
  4. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki czytelnik zobowiazany jest do odkupienia identycznego egzemplarza, a jeśli nie jest to możliwe – do uiszczenia odszkodowania w wysokości ustalonej przez bibliotekarza.
  5. Wysokość odszkodowania ustala bibliotekarz w zależnosci od aktualnej wartości książki na rynku i stopnia jej uszkodzenia.

• Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
    Łyśniewo 17