Nawigacja

  • Spis rolny 2020

    W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.

    To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

    Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

    Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

    Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

    Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

    Bezpieczeństwo danych

    Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

    Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.  Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

    Szanowni Państwo

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godz. 8.00 dla przedszkola - wejście do ,,starej szkoły" z lewej strony, o godz.7.50- klasy 0 - VIII odpowiednio wejściami: ,,0" - od strony boiska, I i III ,,stara szkoła" wejście środkowe, II- ,,stara szkoła" wejście z lewej strony, VI i VIII- wejście od strony kaplicy, IV i VII - wejście od strony ulicy.

    W związku z ogłoszeniem powiatu kartuskiego strefą żółtą na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek,którą można zdjąć po wejściu do sali lekcyjnej. Bardzo proszę Rodziców o przysyłanie dzieci bez objawów chorobowych oraz nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. 

     

    Janina Leszczyńska- dyrektor szkoły

  • Informacja dotycząca dożywiania dzieci od września 2020r.

  • UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!

    Informuję, że wszystkie wnioski o uczęszczanie dziecka do przedszkola zostały rozpatrzone pozytywnie.

     

    dyrektor szkoły

    Janina Leszczyńska

  • Lista przyborów do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021

      - blok rysunkowy, techniczny ( biały i kolorowy ),

    - wycinanki samoprzylepne

    - farby plakatowe + kubek,

    - pędzelek,

    - kredki,

    - nożyczki,

    - plastelina ,

    - ołówek,

    - klej ,

    - gumka,

    - poduszka ( mała ),

    - kapcie podpisane na podeszwie ,

    - papier ksero – 1 ryza,

    - teczki do prac rysunkowych  - format A4,

    Proszę o podpisanie przyborów.

     

    Podręczniki dla kl.0 będzie zamawiał nauczyciel.

     

    Magdalena Witbrot

     

  • Wyprawka przedszkolaka 3 - 5 - latki na rok szkolny 2020/2021

    Wyprawka Przedszkolaka 2020/2021

     

    Farby - plakatowe 1 szt.

    Zestaw pędzelków - 1kompl.

    Ołówek-1szt.

    Blok rysunkowy biały A4-1szt.

    Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4-1szt.

    Blok techniczny biały A4-1szt.

    Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4 -1szt.

    Wycinanki A4 -1szt.

    Kredki BAMBINO grube 12 kolorów -1szt.

    Plastelina 12 kolorów -1szt.

    Klej magiczny -3 szt.

    Kubek na wodę (do farbek)- 1szt.

    Nożyczki -1szt.

    Gumka do ścierania biała -1 szt.

    Temperówka podwójna z pojemnikiem-1 szt.

    Teczka A4 -1 szt.

    Fartuszek (do malowania farbami)

    Chusteczki wyciągane (suche) – 1 pudełko

    Chusteczki nawilżone -1 opakowanie

    Ryza papieru białego A4 – 1 szt.

    Kapcie na zmianę

    Worek do obuwia zmiennego

    Ubranie na zmianę

     

    Proszę aby wszystkie rzeczy były podpisane.

     

    Anna Naczk

     

  • Informacja o zakończeniu roku szkolnego 2019/2020

     

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

     

            W związku z trwającą pandemią w  tym roku szkolnym nie będzie tradycyjnego zakończenia roku szkolnego oraz uroczystego wręczenia świadectw i nagród.

    Uczniowie otrzymują świadectwa od wychowawców klas w wyznaczonym miejscu zgodnie z harmonogramem.

    Uczeń  przychodzi w maseczce oraz  przynosi  swój długopis do podpisania odbioru świadectwa. Obowiązuje strój galowy.

    Rodzice uczniów  pozostają na zewnątrz budynku, uczniowie wchodzą do sali ze swoim wychowawcą.

     

    Harmonogram:

    w budynku ,,starej szkoły” sala nr 1

    • 9.00 przedszkole
    • 9.30 zerówka
    • 10.00 kl.I
    • 10.30 kl.II
    • 11.00 kl.III

    w budynku głównym

    • 9.00 kl.V
    • 9.30 kl.VI
    • 10.00 kl.VII
    • 11.00 kl.VIII.

     

           Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim- J. Leszczyńska

     

     

     

  • Komunikat z dn.5.06.2020r.

    Komunikat w sprawie działalności szkoły   i oddziałów przedszkolnych od 08.06.2020r.

     

    Minister Edukacji Narodowej rozporządzeniem z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 410 ze zm.) wyznaczył nowy okres zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Zgodnie z § 2 na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie m.in. szkół. 

    W związku z powyższym informuję, że w Gminie Sierakowice do 26.06.2020r. zostają we wszystkich publicznych szkołach zawieszone zajęcia  z wyjątkiem:

    1. Klas I-III , które w godzinach od 8.00 do 13.00:

    -  mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych w szkołach (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły),

    - realizują zajęcia dydaktyczne, które odbywają się w ramach kształcenia na odległość.

    2. Prowadzenia w szkołach za zgodą rodziców zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania  rozwoju dziecka (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły).

    3. Prowadzenia konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty dla klas VIII, konsultacje dla uczniów kl. V-VII z wszystkich przedmiotów oraz możliwości korzystania z biblioteki szkolnej (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły).

    Oddziały przedszkole w szkołach podstawowych pozostają zamknięte do 26.06.2020r.Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z procedurami, o których mowa wyżej.  

                                        Dyrektor szkoły –Janina Leszczyńska

  • Komunikat Dyrektora szkoły w sprawie dalszego funkcjonowania oddziałów przedszkolnych

     Decyzją Organu prowadzącego szkołę oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych pozostają zamknięte do 05.06.2020r.Komunikat w sprawie wznowienia działalności przez oddziały przedszkolne w szkołach zostanie opublikowany 05.06.2020r.Jednocześnie informuję, że obowiązuje zakaz korzystania z boiska, placu zabaw i siłowni zewnętrznej na terenie szkoły.                    

    Dyrektor szkoły - Janina Leszczyńska

  • Procedury na konsultacje, zajęcia rewalidacyjne i wczesne wspomaganie

    Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19  w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas  I – VIII , realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej  w Łyśniewie Sierakowickim

     Terminy:

    1. Od 25  maja  2020r.  dopuszcza  się  możliwość  realizacji  zajęć rewalidacyjnych.

    2. Od  25  maja  2020r.  dla uczniów klas VIII zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne.

    3. Od 1 czerwca 2020r.  dla uczniów klas I-VII zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne.

     

    §1

    Postanowienia ogólne:

    1. W konsultacjach oraz zajęciach rewalidacyjnych nie mogą uczestniczyć uczniowie oraz kadra pedagogiczna, którzy objęci są kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej.
    2. Od dnia 25 maja 2020r.  dopuszcza się możliwość realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania; zajęcia te mogą być realizowane                       w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.
    3. Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami przygotuje i upowszechni wśród nauczycieli, uczniów i rodziców  harmonogram konsultacji indywidualnych                      i grupowych. (Załącznik  Nr 3)
    4. Zgłoszenia udziału ucznia w  konsultacjach dokonują rodzice/opiekunowie prawni lub uczniowie  poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym do nauczyciela przedmiotu w godzinach od  8:00  do 15:00  lub inną formą ustaloną przez nauczyciela, najpóźniej w dzień poprzedzający termin konsultacji.
    5. Rodzice/opiekunowie prawni podpisują oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z niniejszą procedurą stanowiące  Załącznik nr 1 do niniejszej procedury.
    6. W  konsultacjach mogą brać udział uczniowie klas VIII od 25 maja 2020 r., a  uczniowie pozostałych klas od dnia 01.06.2020 r.
    7. W harmonogramie  konsultacji zostaną wyznaczone sale,  w których odbędą się spotkania indywidualne lub grupowe z nauczycielami.
    8. Na czas konsultacji zostaną określone  zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy.
    9. Dyrektor placówki zamieszcza w widocznym miejscu zestawienie potrzebnych numerów telefonów, w tym do stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organu prowadzącego.
    10. Dyrektor, opiekunowie i rodzice w sprawach organizacyjnych  w okresie zagrożenia , o którym mowa w § 9 i  § 10  kontaktują się ze sobą telefoniczne.

     

    §2

    Obowiązki rodzica/opiekuna prawnego

    1.         Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do :

    a)         przekazania placówce istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka/ucznia klasy I-VIII, w czasie przebywania w placówce oraz aktualny numer telefonu w razie potrzeby kontaktu,

    b)         zaopatrzenia swojego dziecka  w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki,

    c)         przyprowadzania ( wysyłania)  do placówki ucznia klasy I-VIII zdrowego – bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,

    d)         dopilnowania, by  uczniowie klasy I-VIII, w okresie zagrożenia COVID-19 nie zabierali do placówki  niepotrzebnych przedmiotów,

    e)         regularnego przypominania uczniowi klasy I-VIII o podstawowych zasadach higieny.

    2.         Rodzice/opiekunowie prawni bez zgody dyrektora nie mają wstępu do budynku palcówki.

    3.         Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający uczniów do/z placówki zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego ( minimum 2 metry) w odniesieniu do opiekunów placówki jak i innych uczniów oraz ich rodziców.

    6.         Do placówki  uczniowie przyprowadzani  są i odbierani  przez osoby zdrowe.

     

    §3

    Organizacja przyjmowania i odbioru uczniów z placówki

    1.         Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający/odbierający uczniów do/z placówki zobowiązani są  do kontaktu z nauczycielem  tylko w wyznaczonym przez dyrektora.

    2.         Wejście do placówki  uczniów i odbieranie z placówki:

    a)         uczniowie  wchodzą  i wychodzą z placówki ( rewalidacja i wczesne wspomaganie- wejściem od ulicy do głównego budynku, kl. V-VIII wejściem od strony kaplicy, kl.I-III do ,,starej” szkoły. W przypadku , gdy przyprowadzają ich rodzice,   są przyjmowani  i odbierani  od wejścia do budynku szkoły.

    b)         Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zachowania odstępu, o którym mowa w  § 2 ust.3, a  przebywając  w przestrzeni wspólnej placówki  do zachowania wszelkich środków ostrożności polegających minimum na osłonie ust i nosa, zakładaniu rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.  Dezynfekcja rąk powinna odbywać się zgodnie z zamieszczoną informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe oraz uczniów.

    4.         Pracownicy placówki przed wejściem do placówki dezynfekują ręce zgodnie z zamieszczoną informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe oraz uczniów.

    5.         Osoby trzecie mogą przebywać na terenie placówki wyłącznie za zgodą dyrektora oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (minimum osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe).

    §4

    Organizacja opieki w placówce:

    1.         W pomieszczeniach w których przebywają dzieci  zawieszone są informacje w formie plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk dla osób dorosłych w części „przestrzeń wspólna placówki”- instrukcje dotyczące dezynfekcji rąk.

    2.         Nauczyciele i inni pracownicy zobowiązani są do korzystania  z indywidualnych środków ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki lub przyłbice na usta i nos).

    3. Uczeń w drodze do szkoły korzysta z osłony na usta i nosa o raz zachowuje dystans społeczny.

    4. Uczeń zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania zasad higieny: często myje ręce wodą z mydłem, nie podaje ręki na powitanie, a także unika dotykania oczu, nosa i ust.

    5. W odpowiedni sposób zasłania twarz podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwraca uwagę innym w tym zakresie.

    6. Unika większych skupisk uczniów, zachowuje dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

    7.         Grupy w placówce nie mogą się spotykać, należy unikać ich wzajemnego kontaktu w trakcie przemieszczania w obrębie placówki.

    8.         Każda grupa uczniów przebywać będzie w wyznaczonej na stałe sali, gdzie odległość pomiędzy stanowiskami nauki wynosić będzie min. 1,5 m ( 1 uczeń – 1 stolik).

    9.         W grupie może przebywać do 12 dzieci. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2.

    10. Uczeń który umówił się na konsultacje, a nie może przyjść, zgłasza ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.

    11.       Sale, w których przebywają dzieci wraz z opiekunami, nie są wyposażone w przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np.  pluszowe zabawki).

    12. Uczniowie klas I-VIII mogą przebywać w placówce tylko w czasie odbywających się konsultacji.

     13.      Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce . Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą.

    14.       Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.

    15.       Ogranicza się aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.

    16.       W szatniach w miarę możliwości wykorzystuje się przedzielone wcześniej szafki lub wieszaki z zachowaniem bezpiecznej odległości.

    §5

    Zasady korzystania z biblioteki szkolnej:

    • Biblioteka stosuje limit użytkowników przebywających w wypożyczalni jednocześnie – 1 czytelnik.
    • Czytelnik jest zobowiązany do noszenia maseczki lub innego zabezpieczenia zakrywającego nos i usta.
    • Czytelnik jest zobowiązany do dezynfekowania dłoni bądź do używania rękawiczek, które również należy dezynfekować.
    • Po wejściu do lokalu (wejście od strony boiska z tyłu)  czytelnik zatrzymuje się              w wyznaczonym przez bibliotekarza miejscu, w bezpiecznej odległości od lady biurka.
    •  Czytelnik po dezynfekcji dłoni, zostawia w kartonie na  stoliku książki do zwrotu i umieszcza  kartkę z danymi i datą zwrotu podaną przez bibliotekarza.
    • Zwrócone książki pozostaną w kwarantannie przez 5 dni.
    • Czytelnik pozostaje w wyznaczonym miejscu do chwili wypożyczenia zamówionych lub wskazanych na miejscu książek.
    • Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek z książkami.
    • Czytelnik podaje tytuł wybranej książki bibliotekarzowi .
    • Książki w bibliotece będą podawane przez bibliotekarza.

    Czytelnicy proszeni są o ograniczenie czasu pobytu do minimum i przebywanie w lokalu tylko przez czas niezbędny do zwrotu i wypożyczenia zbiorów.

     

    §6

    Badanie temperatury uczniom:

     

    1.         Każdy uczeń  min. 1 raz na dzień, rano przy wejściu,  ma badaną temperaturę, która zostanie odnotowana w rejestrze badania temperatury. Termometry używane w grupie podlegają dezynfekcji po każdym badaniu.

    2.         Rejestr badania temperatury stanowi załącznik nr 2  do niniejszej procedury.

    3.         Zabrania się przebywania na placu zabaw i boisku rodziców i osób trzecich.

     

    §7

    Pracownicy placówki

     

    1.         Dyrektor placówki prowadzi rejestr osób przebywających w placówce każdego dnia.

    2.         Do opieki nad uczniami  angażowani są jedynie pracownicy, którzy  nie wykazują się istotnymi problemami zdrowotnymi.

    3.         Pracownicy placówki przychodzą do pracy wyłącznie jeżeli są zdrowi bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.

    5.         Nauczyciele placówki i inni pracownicy zachowują dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m.

    6.         Pracownicy obsługi i sekretarz szkoły  ograniczają kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

     

    §8

    Organizacja czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni w placówce

    1.         Pracownicy placówki zobowiązani są do regularnego mycia rąk wodą z mydłem i środkiem dezynfekującym w szczególności po przyjściu do placówki, przed i po jedzeniu, po powrocie z zewnątrz i po skorzystaniu z toalety.

    2.         Opiekunowie i nauczyciele zobowiązani są dopilnować, aby dzieci/uczniowie myli ręce mydłem częściej niż zwykle w szczególności po przyjściu do podmiotu, po skorzystaniu z toalety.

    3.         Pracownicy obsługi placówki codziennie wykonują czynności porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach , klawiatury, włączników. Pracownicy obsługi na bieżąco dezynfekują toalety. Ww. czynności są rejestrowane wg Karty monitoringu codziennych prac porządkowych (Załącznik nr 4 do niniejszej procedury)

    4.         W wykonywaniu czynności, o których mowa w ust. 3 przestrzega się zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji.

    5.         Prace dezynfekcyjne wykonywane są po opuszczeniu przez dzieci placówki tak, aby nie miały one styczności ze środkami dezynfekującymi pomieszczenia i przedmioty.

    6.         W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dotyczące dezynfekcji rąk.

    7.         Sale i inne pomieszczenia  wietrzy się co najmniej raz na godzinę, a w razie potrzeby także w czasie sprawowania opieki w sali i w czasie przerwy.

    8.         Pracownicy placówki w razie konieczności powinni być zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos.

    §9

    Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia COVID 19 u personelu placówki:

    1.         Pracownicy placówki przed uruchomieniem placówki zostaną poinstruowani                  w zakresie m.in. konieczności śledzenia komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia,  Ministra Edukacji Narodowej oraz organu prowadzącego placówkę, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych, nie przychodzą do pracy, pozostają w domu i kontaktują się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia dzwonią pod nr 999 lub 112 i informują, że mogą być zakażeni koronawirusem.

    2.         W przypadku zmiany zasad postępowania lub innych ważnych informacji przekazanych przez  Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dyrektor na bieżąco informuje pracowników placówki (ustnie lub w formie pisemnej).

    3.         Pracownik, który ma podejrzenie zakażenia koronawirusem niezwłocznie informuje telefoniczne dyrektora placówki o podjętych wobec niego zaleceniach inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.

    4.         W przypadku wystąpienia u pracownika placówki będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, informuje on telefonicznie dyrektora o zaistniałej sytuacji i udaje się do pomieszczenia-izolatki, o którym mowa w § 10 ust. 2.

    5.         Dyrektor odsuwa pracownika od wykonywanych czynności i informuje  powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, stosując się ściśle do wydawanych przez stację instrukcji i poleceń.

    6.         W placówce przeprowadza się dezynfekcję zgodnie z  zasadami określonymi w niniejsze procedurze w szczególności w przypadku, o którym mowa w  ust. 4.

    8.         Wszyscy pracownicy placówki stosują się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

    §10

    Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia COVID 19 u  ucznia:

    1.         W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych u  ucznia, należy go odizolować w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów prawnych  w celu pilnego odebrania dziecka z placówki (lub pogotowie ratunkowe). Nauczyciel lub opiekun dziecka/ucznia pozostaje z nim razem w pomieszczeniu przy zachowaniu środków ochrony osobistej oraz telefonicznie informuje o bieżącej sytuacji dyrektora placówki.

    2.         Pomieszczenie - izolatka oznaczone jako ,, Sala izolacyjna” jest pomieszczeniem do wykorzystania wyłącznie w celu realizacji działań określonych w ust. 1. Pomieszczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym wyposażone jest dodatkowo w środki do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki. 

    3.         Dyrektor placówki w przypadku, o którym mowa w ust. 1 niezwłocznie informuje telefonicznie stację sanitarno – epidemiologiczną i stosuje się do jej zaleceń. Dyrektor kontaktuje się z rodzicem/opiekunem prawnym i informuje go o zaistniałej sytuacji.

    4.         Grupa uczniów,  w której wystąpiło podejrzenie wystąpienia koronowirusa oraz które nie zostały odizolowane pozostają pod opieką innego opiekuna wyznaczonego przez dyrektora placówki. 

    5.         W placówce przeprowadza się dezynfekcję zgodnie z  zasadami określonymi                 w niniejsze procedurze w szczególności w przypadku, o którym mowa w ust. 1.

    6.         Ustala się listę dzieci i personelu, którzy mieli kontakt z dzieckiem, o którym mowa     w ust. 1.

     

     

    Załączniki:

    1. Oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z przeprowadzaniem konsultacji, rewalidacji  oraz wczesnego wspomagania dla dzieci  w  Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim.

    2. Rejestr badania temperatury.

    3. Harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych.

    4. Karty monitoringu codziennych prac porządkowych

     

    Załącznik nr 1 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID - 19 w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII oraz realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej       w Łyśniewie Sierakowickim 

     

    Oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII , realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej   w Łyśniewie Sierakowickim

     

                 Ja, niżej podpisany oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII , realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim oraz zobowiązuję się do bezwzględnego jej przestrzegania.        

                Ja, niżej podpisany, oświadczam, że wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała mojego dziecka …………………………………………………..…… przez opiekuna grupy, który sprawuje bezpośrednią i stałą opiekę nad grupą w placówce.

    Jednocześnie oświadczam, iż jestem w pełni świadomy potencjalnego ryzyka zarażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-2, w związku z sytuacją epidemiczną występującą
    w Polsce.

     

    Łyśniewo Sierakowickie, dnia…………    ................................................                                                       (podpis rodziców/opiekunów prawnych)

     

     

    Załącznik nr 2 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID - 19 w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII, realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania w  Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim 

     

    Rejestr badania temperatury

     

    Lp.    Imię i nazwisko    Data pomiaru temperatury  

                                            ……..    ……..   ……..  ……..   …….. 

                                            (data)      (data)   (data)    (data)       (data)                      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ……………………………………………

    (imię i nazwisko pracownika placówki)

     

    Załącznik nr 3 do Procedur  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII, realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej   w Łyśniewie Sierakowickim

     

    Harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim obowiązujący:

    dla klasy VIII od 25 maja 2020 r.

    dla klas I – VII od 1 czerwca 2020 r.

    (Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony w dniu 22.05.2020r. na e-dzienniku)

    Lp.       Imię i nazwisko  Dzień tygodnia  Konsultacje          Nr sali

                  nauczyciela                                   indywidualne

                                                       i grupowe         

                                             kl. VIII         kl. I - VII   

               

     

    Harmonogram zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej  w Łyśniewie Sierakowickim
    obowiązujący od 25 maja 2020 r.

    Lp.    Imię i nazwisko   Dzień tygodnia  Zajęcia rewalidacyjne  Nr sali

                   nauczyciela                             /wczesne wspomaganie    

     

    1.      Teresa Reclaw       czwartek                                                        8

    13.50-14.50 / 12.45-13.45

     

     

    Załącznik nr 4 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID - 19 w  związku z przeprowadzaniem konsultacji dla klas I – VIII, realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w  Szkole Podstawowej        w Łyśniewie Sierakowickim

     

    Karta monitoringu codziennych prac porządkowych

     

    Lp.  Data  Mycie/dezynfekcja   Mycie/dezynfekcja  Mycie/dezynfekcja

                        sali i toalet      ciągów komunikacyjnych      produktów

            godz./podpis          oraz pomieszczeń w których       i artykułów

                                             są wydawane posiłki                 spożywczych

                                                           godz./podpis              dostarczanych                                  

                                                                                                do placówki

    godz.

    podpis

    Mycie/dezynfekcja

    sprzętu na placu zabaw 

     

    godz.

    podpis

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Komunikat, który został zamieszczony na e-dzienniku Librus w dniu 20.05.2020r.

    Komunikat w sprawie działalności szkoły i oddziałów przedszkolnych od 25.05.2020r.

    Minister Edukacji Narodowej rozporządzeniem z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku

    z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 410 ze zm.) wyznaczył nowy okres zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    w szkołach. Zgodnie z § 2 na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie m.in. szkół. 

    W związku z powyższym informuję, że w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim do 07.06.2020r. zostają zawieszone zajęcia z wyjątkiem:

    1. od 25 maja 2020r. do 07.06.2020r. uczniowie klas I-III w godzinach od 8.00 do 13.00:

    -  mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych w szkołach (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły),

    - realizacja zajęć dydaktycznych odbywa się w ramach kształcenia na odległość.

    2.  od 25 maja 2020r. do 07.06.2020r. prowadzone będą w szkołach za zgodą rodziców zajęcia rewalidacyjne (szczegółowe zasady udziału określone zostały

    w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły),

    3.  od 25 maja 2020r. do 07.06.2020r. dla uczniów klas VIII zorganizowane zostaną konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, w szczególności

    z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty oraz możliwość korzystania

    z biblioteki szkolnej (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły),

    4. od 01.06.2020r. od dnia 07.06.2020r. dla pozostałych uczniów szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły).

    Komunikat w sprawie wznowienia działalności przez oddziały przedszkolne zostanie opublikowany do 29.05.2020 r.

  • Regulamin pracy biblioteki w związku z Covid-19

    Na czas trwającej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej.

     

    PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ  W ŁYŚNIEWIE SIERAKOWICKIM NA  CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

     

    Postanowienia ogólne:

    1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
    2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy
       i współpracowników (rekomendowane są 2  metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.
    3. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę).
    4. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
    5. W widocznym miejscu, np. przed wejściem- wejście od strony boiska umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (1 osoba), mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej.
    6. Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli, którzy mają potrzebę korzystania z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników.
    7. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów z którymi pracownik miał kontakt.

     

     

     

     

     

    REALIZACJA PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     

    Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

    1. Ograniczony zostaje dostęp do księgozbioru i czasopism.
    2. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat,
      na którym leżały książki.
    3. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w innym pomieszczeniu bądź regale. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 5 dni. Po tym okresie włączyć do użytkowania. W dalszym ciągu przy kontakcie z egzemplarzami należy stosować rękawiczki.
    4. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające oraz nie należy naświetlać książek lampami UV.
    5. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
    6. Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane na stół, specjalnie do tego przygotowany, z którego bibliotekarz będzie je sam odbierał. Należy pamiętać
      o dezynfekcji blatu po każdym czytelniku.
    7. Nie wymaga się osobnych pomieszczeń na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.
    8. Jeżeli okładka foliowa na książce jest przybrudzona w znacznym stopniu, mogącym przenieść przybrudzenia na inne egzemplarze, wskazane jest wcześniejsze usunięcie takiej okładki. Po zakończeniu kwarantanny książkę można ponownie obłożyć okładką foliową – czynność ta nie jest rekomendowana przed odłożeniem książki na kwarantannę, gdyż należy ograniczyć do minimum kontakt pracowników biblioteki
      ze zwracanym egzemplarzem.

    ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

    1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
    2. Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej odbywać się będzie w ostatnim tygodniu nauki. Każdy uczeń/rodzic zostanie poinformowany, na którą godzinę ma przybyć do biblioteki, aby uniknąć grupowania się czytelników.
    3. Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o  terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia lub zapłacenia za książki.
    4. Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników
      i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
    5. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani
      do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
    6. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.
    7. Książki będą zwracane i wydawane w wyznaczonym pomieszczeniu w szkole, aby umożliwić bezpieczne wejście osobom wypożyczającym książki.
    8. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki muszą być oznaczone datą, w której zostały przyjęte, aby określić daty zgodnie
      z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie, a następnie ich udostępniania.
    9. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane
      o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
    • podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. Książki przynoszone są do szkoły,
    • książki wraz z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica lub adres email) zostają zapakowane do folii ochronnej. Następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.

    Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zwrotu należności, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

     

  • Nowe zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej w związku z Covid-19

    Przedstawiamy nowe zasady obowiązujące
    w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej
    w Łyśniewie Sierakowickim

     


    1. Biblioteka stosuje limit użytkowników przebywających
      1. w wypożyczalni jednocześnie – 1 czytelnik.
      2. Czytelnik jest zobowiązany do noszenia maseczki lub innego zabezpieczenia zakrywającego nos i usta.
         
      3. Czytelnik jest zobowiązany do dezynfekowania dłoni bądź do używania rękawiczek, które również należy dezynfekować.
         
      4. Po wejściu do biblioteki od strony boiska  czytelnik zatrzymuje się w wyznaczonym miejscu w bezpiecznej odległości od lady biurka.
         
      5. Czytelnik po dezynfekcji dłoni, odkłada do wyznaczonego miejsca (karton) książki do zwrotu i umieszcza kartkę z danymi i datą zwrotu podaną przez bibliotekarza.
         
      6. Zwrócone książki pozostaną w kwarantannie przez 5 dni.
        1. Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek z książkami.
           
        2. Czytelnicy proszeni są o ograniczenie czasu pobytu do minimum
          i przebywanie w lokalu tylko przez czas niezbędny do zwrotu
          i wypożyczenia zbiorów.

           
        3. Biblioteka czynna w godzinach  wcześniej ustalonych z dana klasą.
    2. Czytelnik pozostaje w wyznaczonym miejscu do chwili wypożyczenia zamówionych lub wskazanych na miejscu książek.

     

  • Procedury przedszkola Covid-19

    Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III  w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim

     

    §1

    Postanowienia ogólne

    1.  Oddziały przedszkole w placówce:
    1. zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego, które ma zostać objęte opieką wykonują rodzice/opiekunowie prawni w następujący sposób:

    -telefonicznie pod numerem telefonu 609 059 169 w godzinach od  8.00 do 16.00 lub e-mailem lysniewo@wp.pl oraz

    -przez złożenie deklaracji stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej procedury                 w wersji papierowej poprzez dostarczenie informacji do siedziby placówki: Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim, Łyśniewo Sierakowickie 17,

    -oświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców.

    1. do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących,
    2. pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19),
    3. rodzice/opiekunowie prawni podpisują oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z niniejszą procedurą stanowiące załącznik nr 2 do niniejszej procedury,
    4. wersja  papierowa deklaracji i oświadczenia, o których mowa w ust. 1  pkt a  tiret drugi i trzeci  oraz pkt c muszą zostać dostarczone do  placówki najpóźniej przed objęciem dziecka opieką w placówce,
    5. rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zgłoszenia potrzeby korzystania                          z opieki przedszkolnej co najmniej na 2 dni robocze przed przyprowadzeniem dziecka do placówki.
    1. Klasy I-III w szkole podstawowej:
    1. zgłoszenie ucznia do klas I-III celem objęcia go zajęciami opiekuńczo–wychowawczymi następuje przez rodziców/opiekunów prawnych w następujący sposób:

    -telefonicznie pod numerem telefonu 609 059 169 w godzinach od 8.00  do 16.00 lub e-mailem lysniewo@wp.pl

    1. zgłoszenie ucznia do objęcia opieką następuje na 2 dni robocze przed przyprowadzeniem ucznia do placówki,
    2. od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych,
    3. w klasach I-III realizacja zajęć dydaktycznych odbywa się w ramach kształcenia na odległość,
    4. rodzice/opiekunowie prawni podpisują oświadczenie o zapoznaniu się z niniejszą procedurą stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszej procedury,
    5. wersja  papierowa  oświadczenia, o którym mowa w pkt e musi zostać dostarczona do  placówki najpóźniej przed objęciem ucznia opieką w placówce.
    1. Dyrektor placówki zamieszcza w określonym miejscu z łatwym dostępem, zestawienie potrzebnych numerów telefonów, w tym do stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organu prowadzącego.
    2. Dyrektor, opiekunowie i rodzice w sprawach organizacyjnych i w okresie zagrożenia , o którym mowa w § 11 i § 12 kontaktują się ze sobą telefoniczne.

     

    §2

    Obowiązki rodzica/opiekuna prawnego

    1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do :
    1. przekazania placówce istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka/ucznia klasy I-III, w czasie przyprowadzania do placówki oraz aktualny numer telefonu w razie potrzeby kontaktu,
    2. zaopatrzenia swojego dziecka jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki,
    3. przyprowadzania do placówki dziecka/ucznia klasy I-III zdrowego – bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,
    4. wytłumaczenia dziecku/ uczniowi klasy I-III, że w okresie zagrożenia COVID-19 nie może zabierać do placówki zabawek oraz innych niepotrzebnych przedmiotów,
    5. regularnego przypominania dziecku/uczniowi klasy I-III o podstawowych zasadach higieny.
    1. Dzieci lub uczniowie klasy I-III przyprowadzane i odbierane  są do placówki wg harmonogramu ustalonego przez dyrektora. Czas przebywania w placówce dziecka ustala indywidualnie dyrektor z rodzicem dziecka.
    2. Dziecko lub uczeń klasy I-III nie może zostać objęty opieką w placówce w przypadku gdy rodzice/opiekunowie prawni lub któryś z domowników, który zamieszkuje razem z dzieckiem/uczniem jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. W takim przypadku należy stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
    3. Rodzice/opiekunowie prawni bez zgody dyrektora nie mają wstępu do budynku palcówki  z zastrzeżeniem przestrzeni wspólnej placówki, o której mowa w §3 ust. 1.
    4. Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający/odbierający dzieci / uczniów do/z placówki zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do opiekunów placówki jak i innych dzieci/uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
    5. Do placówki dzieci lub uczniowie przyprowadzane są i odbierane przez osoby zdrowe.

     §3

    Organizacja przyjmowania i odbioru dzieci/uczniów z placówki

    1. Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający/odbierający dzieci/uczniów do/z placówki zobowiązani są  do kontaktu z opiekunem (przez którego rozumiemy nauczyciela, pomoc nauczyciela wg zakresu obowiązków) tylko w wyznaczonym przez dyrektora miejscu (przestrzeń wspólna placówki).
    2. Wejście do placówki  dzieci/uczniów i odbieranie z placówki:
    1. dzieci oddziałów przedszkolnych wchodzą do placówki i są odbierane  przy wejściu dla kl.,,0”,
    2. uczniowie klas I-III wchodzą do placówki i są odbierani od wejścia dla kl. I.
    1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zachowania odstępu, o którym mowa w  §2 ust. 5 oraz  przebywając  w przestrzeni wspólnej placówki  do zachowania wszelkich środków ostrożności polegających minimum na osłonie ust i nosa, zakładaniu rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.  Dezynfekcja rąk powinna odbywać się zgodnie z zamieszczoną informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe oraz uczniów klas I-III.
    2. Pracownicy placówki przed wejściem do placówki dezynfekują ręce zgodnie z zamieszczoną informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe oraz uczniów klas I-III.
    3. Osoby trzecie mogą przebywać na terenie placówki wyłącznie za zgodą dyrektora oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (minimum osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe).

     

     

    §4

    Organizacja opieki w placówce- oddziały przedszkolne

    1. W pomieszczeniach w których przebywają dzieci  zawieszone są informacje w formie plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk dla osób dorosłych w części „przestrzeń wspólna placówki”- instrukcje dotyczące dezynfekcji rąk.
      1. Opiekunowie i inni pracownicy zobowiązani są do korzystania 
        z indywidualnych środków ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, a także fartuchy z długim rękawem w razie potrzeb- do użycia np. do przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka - adekwatnie do aktualnej sytuacji).
      2. Każda grupa dzieci przebywać w wyznaczonej na stałe sali, z przydzielonymi na stałe opiekunami lub nauczycielami oraz określoną liczbą dzieci.
      3. W grupie może przebywać do 12 dzieci. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2.     Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 dziecko i każdego opiekuna (do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/n kuchni, zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów w niej się znajdujących).
    2. Sale w których przebywają dzieci wraz z opiekunami nie są wyposażone w przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować.
    3. Grupy w placówce nie mogą się spotykać, należy unikać ich wzajemnego kontaktu w trakcie przemieszczania w obrębie placówki.

     

    §5

    Organizacja opieki w placówce- klasy I-III

    1. W pomieszczeniach w których przebywają uczniowie  zawieszone są informacje w formie plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk w części „przestrzeń wspólna placówki”- instrukcje dotyczące dezynfekcji rąk.
      1. Nauczyciele i inni pracownicy w razie potrzeby zobowiązani są do korzystania   
        z indywidualnych środków ochrony osobistej -jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, a także fartuchy z długim rękawem- adekwatnie do aktualnej sytuacji.
      2. Każda grupa uczniów I-III przebywa w wyznaczonej na stałe sali, z przydzielonymi na stałe opiekunami lub nauczycielami oraz określoną liczbą uczniów klas I-III.
      3. W grupie może przebywać do 12 uczniów klas I-III. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę uczniów - nie więcej niż o 2.  Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci i uczniów klas I-III w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 ucznia klas I-III i każdego opiekuna oraz nauczyciela (do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/n kuchni, zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla uczniów klas I-III i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów w niej się znajdujących).
      4. Sale w których przebywają uczniowie klas I-III wraz nauczycielami nie są wyposażone w przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować.
      5. W sali odległość pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinna wynosić min. 1,5 m (1 uczeń – 1 ławka szkolna).
      6. Grupy uczniów w placówce nie spotykają się, należy unikać ich wzajemnego kontaktu w trakcie przemieszczania w obrębie placówki.
      7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą.
      8. W sali gimnastycznej przebywają max. dwie grupy uczniów[1]. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.
      9. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
      10. Ogranicza aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
      11. W szatniach w miarę możliwości wykorzystuje się szafki lub wieszaki z zachowaniem bezpiecznej odległości oraz harmonogramem dla poszczególnych grup ustalonym przez dyrektora.
      12. Placówka organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
      13. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę. W razie potrzeby mogą zostać wykorzystane inne sale dydaktyczne.

     

    §6

    Badanie temperatury dzieciom i uczniom klas I-III

     

    1. Każda grupa dzieci i uczniów klas I-III min 1 raz na dzień, rano przy wejściu,  ma badaną temperaturę, która zostanie odnotowana w rejestrze badania temperatury. Termometry używane w grupie podlegają dezynfekcji po każdym badaniu.
      1. Rejestr badania temperatury stanowi załącznik nr 3 do niniejszej procedury.
      2. Wzór zgody na badanie temperatury określony został w załączniku nr 

    §7

    Organizacja opieki poza placówką

    1. Korzystanie z terenu przyległego do placówki odbywa się z zachowaniem  bezpiecznej odległości, po wprowadzeniu harmonogramu wyjść dla poszczególnych grup oraz oznaczeniu miejsca w którym poszczególne grupy mogą przebywać.  
    2. Korzystanie przez grupy kas I-III ze sprzętu na boisku jest dozwolone za zgodą dyrektora przy zachowaniu:

    - regularnego czyszczenia z użyciem detergentu lub dezynfekcji ( jeżeli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem),

    -odpowiedniego dystansu (na boisku mogą ćwiczyć max. 2 grupy).

    1. Korzystanie ze sprzętu na placu zabaw odbywa się za zgodą dyrektora placówki, po uprzednim jego wyczyszczeniu odpowiednim detergentem lub po zdezynfekowaniu. Wejście każdej kolejnej grupy na plac zabaw odbywa się przy zachowania zasad określonych w zdaniu pierwszym niniejszego przepisu.  
    2. Zabrania się wychodzenia z dziećmi lub uczniami klas I-III poza teren placówki.
    3. Zabrania się przebywania na placu zabaw i boisku rodziców i osób trzecich.

     

    §8

    Pracownicy placówki

     

    1. Dyrektor placówki prowadzi rejestr osób przebywających w placówce każdego dnia.
    2. Do opieki nad dziećmi lub uczniami klas I-III angażowani są jedynie pracownicy, którzy nie ukończyli 60. roku życia oraz nie wykazują się istotnymi problemami zdrowotnymi.
    3. Pracownicy obsługi i administracji związani z obsługą oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którzy ukończyli 60. rok życia lub wykazują się istotnymi problemami zdrowotnymi nie przychodzą do pracy lub pracują zdalnie odpowiednio.
    4. Pracownicy placówki przychodzą do pracy wyłącznie jeżeli są zdrowi bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
    5. Nauczyciele placówki i inni pracownicy zachowują dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m.
    6. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi ograniczają kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

     

    §9

    Organizacja czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni w placówce

    1. Pracownicy placówki zobowiązani są do regularnego mycia rąk wodą z mydłem i środkiem dezynfekującym w szczególności po przyjściu do placówki, przed i po jedzeniu, po powrocie z zewnątrz i po skorzystaniu z toalety.
      1. Opiekunowie i nauczyciele zobowiązani są dopilnować aby dzieci/uczniowie myły ręce mydłem częściej niż zwykle w szczególności po przyjściu do podmiotu, przed i po jedzeniu, po skorzystaniu z toalety, a także po powrocie ze świeżego powietrza.
      2. Pracownicy obsługi placówki codziennie wykonują czynności porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników. Pracownicy obsługi na bieżąco dezynfekują toalety. Ww. czynności są rejestrowane wg Karty monitoringu codziennych prac porządkowych (załącznik nr 4 do niniejszej procedury)
      3. W wykonywaniu czynności, o których mowa w ust. 3 przestrzega się zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji.
      4. Prace dezynfekcyjne wykonywane są po opuszczeniu przez dzieci placówki, tak aby nie miały one styczności ze środkami dezynfekującymi pomieszczenia i przedmioty.
      5. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dotyczące dezynfekcji rąk.
      6. Sale i inne pomieszczenia  wietrzy się co najmniej raz na godzinę, a w razie potrzeby także w czasie sprawowania opieki w sali i w czasie przerwy.
      7. Pracownicy placówki w razie konieczności powinni być zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos.

     

    §10

    Organizacja dożywiania w placówce

    1. Zabrania się korzystania z wody pitnej z otwartych źródeł i innych źródeł niż te które zostały wskazane przez dyrektora placówki. Źródła wody pitnej z których dzieci/uczniowie nie powinni korzystać zabezpiecza się w sposób trwały na okres obowiązywania niniejszej procedury.
      1. Korzystanie z  pomieszczenia w których wydawane są i spożywane posiłki                      ( przez co należy rozumieć  stołówkę i inne pomieszczenia) odbywa się na podstawie ustalonego harmonogramu ustalonego przez dyrektora. 
      2. W pomieszczeniach w których wydawane są i spożywane posiłki wykonuje się czynności przyczyniające się do zachowania wysokiej higieny (mycie i dezynfekcja stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców).
      3. Naczynia i sztućce wielorazowego użytku stosowane w danej placówce są myte w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60stC (zaleca się zmywarkę z funkcją wyparzania, a jeśli jej nie ma – wyparzanie gorącą wodą po myciu) lub myte w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu i wyparzane.
      4.  W pomieszczeniach do wydawania i  spożywania posiłków przebywają tylko i wyłącznie osoby, które mają w swoim zakresie obowiązków wykonywanie czynności związane z przygotowaniem i wydawaniem posiłków. Pracownicy obsługi nie kontaktują się i zachowują bezpieczną odległość  z dziećmi lub uczniami klasy I-III oraz opiekunami.
      5. Dostawca posiłku dostarcza przygotowane posiłki dla placówki w pojemnikach jednorazowych wraz ze sztućcami jednorazowymi.

     §11

    Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia COVID 19 u personelu placówki

    1. Pracownicy placówki przed uruchomieniem placówki zostaną poinstruowani                  w zakresie m.in. konieczności śledzenia komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia,  Ministra Edukacji Narodowej oraz organu prowadzącego placówkę, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych, nie przychodzą do pracy, pozostają w domu i kontaktują się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia dzwonią pod nr 999 lub 112 i informują, że mogą być zakażeni koronawirusem.
    2. W przypadku zmiany zasad postępowania lub innych ważnych informacji przekazanych przez  Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dyrektor na bieżąco informuje pracowników placówki (ustnie lub w formie pisemnej).
    3. Pracownik, który ma podejrzenie zakażenia koronawirusem niezwłocznie informuje telefoniczne dyrektora placówki o podjętych wobec niego zaleceniach inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.
    4. W przypadku wystąpienia u pracownika placówki będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, informuje on telefonicznie dyrektora o zaistniałej sytuacji i udaje się do pomieszczenia-izolatki, o którym mowa w §12 ust. 2.
    5. Dyrektor odsuwa pracownika od wykonywanych czynności i informuje  powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną stosując się ściśle do wydawanych przez stację instrukcji i poleceń.
    6. Dzieci, których rodzice deklarują objęcie ich opieką przez placówkę nie są przyjmowane do oddziałów przedszkolnych w przypadku gdy zaistnieją okoliczności, o których mowa w ust. 3.
    7. W placówce przeprowadza się dezynfekcję zgodnie z  zasadami określonymi w niniejsze procedurze w szczególności w przypadku, o którym mowa w  ust. 4.
    8. Wszyscy pracownicy placówki stosują się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

    §12

    Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia COVID 19 u dziecka lub ucznia klasy I-III pozostającego pod opieką w placówce

    1. W przypadku przejawiania niepokojących objawów chorobowych u dziecka lub ucznia klasy I-III należy je odizolować w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów prawnych  w celu pilnego odebrania dziecka z placówki (lub pogotowie ratunkowe). Nauczyciel lub opiekun dziecka/ucznia pozostaje z nim razem w pomieszczeniu przy zachowaniu środków ochrony osobistej oraz telefonicznie informuje o bieżącej sytuacji dyrektora placówki.
    2. Pomieszczenie-izolatka oznaczone jako ,,Izolatka” jest pomieszczeniem do wykorzystania wyłącznie w celu realizacji działań określonych w ust. 1. Pomieszczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym wyposażone jest dodatkowo w środki do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki. 
    3.  Dyrektor placówki w przypadku, o którym mowa w ust. 1 niezwłocznie informuje telefonicznie stację sanitarno – epidemiologiczną i stosuje się do jej zaleceń. Dyrektor kontaktuje się z rodzicem i informuje go o zaistniałej sytuacji.
    4. Grupa dzieci lub uczniów klas I-III w której wystąpiło podejrzenie wystąpienia koronowirusa, które nie zostały odizolowane pozostają pod opieką innego opiekuna wyznaczonego przez dyrektora placówki.  
    5. W placówce przeprowadza się dezynfekcję zgodnie z  zasadami określonymi w niniejsze procedurze w szczególności w przypadku, o którym mowa w ust. 1.
    6. Ustala się listę dzieci i personelu, które miało kontakt z dzieckiem, o którym mowa w ust. 1.

     

     

     

    Załączniki:

    1. Deklaracja godzin przyprowadzania i odbioru dziecka do/z przedszkola wraz z nr tel. do szybkiego kontaktu.
    2. Oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych dla dzieci  w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim.
    3. Rejestr badania temperatury.
    4. Karta monitoringu codziennych prac porządkowych.

    Załącznik nr 1 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III w   Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim

     

    Deklaracja godzin przyprowadzania i odbioru dziecka do/z przedszkola wraz z nr tel. do szybkiego kontaktu

           Ja, niżej  podpisany, świadomy odpowiedzialności karnej, za składanie fałszywych oświadczeń, oświadczam, iż nie mam możliwości zapewnienia mojemu dziecku……….……………………………………………………………………………………………………………….                                                                                     opieki w domu, a rodzina nie jest poddana kwarantannie.

    Zobowiązuję się do przyprowadzania mojego dziecka                                                                                               do przedszkola od dnia………………………………………………………………………………….………….. w godzinach: od…………………………..…      do…………………………………..…  oraz odbierania w godzinach: od…………………………………do……………………………..…………….

     

    W celu zapewnienia szybkiej komunikacji podaję aktualne nr telefonów i zobowiązuję się do niezwłocznego odbioru dziecka z przedszkola, jeśli wystąpią u niego niepokojące objawy choroby.

    Nr kontaktowe:  ………………………………………………………………………

     

       

    ………………………………………………………………        

     (imię i nazwisko rodziców/opiekunów prawnych)

    Załącznik nr 2 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III w  Łyśniewie Sierakowickim

     

    Oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych i klas I-III  w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim

     

     

                 Ja, niżej podpisany oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Procedurą  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych i klas I-III  w  Łyśniewie Sierakowickim oraz zobowiązuję się do bezwzględnego jej przestrzegania.        

                Ja, niżej podpisany, oświadczam, że wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała mojego dziecka …………………………. przez opiekuna grupy, który sprawuje bezpośrednią i stałą opiekę nad grupą w placówce.

    Jednocześnie oświadczam, iż jestem w pełni świadomy potencjalnego ryzyka zarażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-2, w związku z sytuacją epidemiczną występującą w Polsce.

     

                                                                                                              …………………………………………………………

    (imię i nazwisko rodziców/opiekunów prawnych)

                                                                               

     

    Załącznik nr 3 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych i klas I-III  w Łyśniewie Sierakowickim

     

     

    Rejestr badania temperatury

     

    Lp.

    Imię i nazwisko

    Data pomiaru temperatury

     

    …………… ( data)

     

    …………             ( data)

     

    …………             ( data)

     

    …………             ( data)

     

    …………             ( data)

     

    …………               ( data)

     

    …………             ( data)

     

    …………             ( data)

                                                                                                                                                                                                                       …………………………………………….………………………

    (imię i nazwisko pracownika placówki)

     

    Załącznik nr 4 do Procedury  zapewnienia bezpieczeństwa  w okresie zagrożenia COVID -19 w związku z otwieraniem oddziałów przedszkolnych i klas I-III  w  Szkole Podstawowej        w Łyśniewie Sierakowickim

    Karta monitoringu codziennych prac porządkowych

    Data

    Mycie/dezynfekcja sali i toalet

    Mycie/dezynfekcja ciągów komunikacyjnych oraz pomieszczeń w których są wydawane posiłki

    Mycie/dezynfekcja sprzętu na placu zabaw

    Mycie/dezynfekcja

    produktów i artykułów spożywczych dostarczanych do placówki

     

    godz.

    podpis

    godz.

    podpis

    godz.

    podpis

    godz.

    podpis

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    [1] Jednak nie więcej niż liczba uczniów określona zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r. poz. 639).

  • Przedszkola

    Szanowni Państwo

     

    Na chwilę obecną nie otwieramy przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz punktu przedszkolnego, dalsze decyzje będą podejmowane 11.05.2020

     

    Najpóźniej jutro pojawi się komunikat na stronie Gminy Sierakowice

     

    Z poważaniem

     

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie 

    Janina Leszczyńska

  • Rekrutacja

    ZARZĄDZENIE NR 6/2020

    Dyrektora Szkoły Podstawowej

    w Łyśniewie Sierakowickim

    z dnia 28.02.2020 r.

     

    w sprawie zmiany zarządzenia 4/2020 dyrektora Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej oraz ustalenia trybu i harmonogramu jej pracy w związku z naborem uczniów do klas pierwszych oraz do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.

     

     

    Na podstawie

    art. 157 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59)  oraz zarządzenia 012/2020 Wójta Gminy Sierakowice z dnia 28 stycznia 2020 w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sierakowice oraz oddziału sportowego zarządzam, co następuje:

     

    § 1.

    Zmienia się terminy uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych w następujący sposób:

     

    Etap rekrutacji / czynności rodzica

    Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych

     

    Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami  potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i  kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

    Termin w postępowaniu uzupełniającym                01.06.2020r.- 05.06.2020r. do godz. 12:00

    2.

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych  i kandydatów nieprzyjętych

    Termin w postępowaniu uzupełniającym                       08.06.2020r.

     

    § 2.

     

    Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

     

    dyrektor szkoły Janina Leszczyńska

  • Wypożyczenie komputerów

     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim informuje, że istnieje możliwość wypożyczenia laptopów z programu ,,Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego". Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr tel. 609 059 169.

                                                                                      Janina Leszczyńska 

  • Zdalne lekcje

    W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa dzieci do nauki zdalnej.

    Informacje na temat zdalnych lekcji uczniowie znajdą w Librusie w zakładce terminarz oraz w zakładce zadanie domowe.

    Aby pomóc w takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

    Zachęcamy do zapoznania się również  ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów.

    Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

    Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

     

  • Zakaz wchodzenia na teren szkoły

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim informuje, że do odwołania obowiązuje zakaz wchodzenia na teren szkoły tj. budynków szkolnych, boiska, placu zabaw i siłowni.

  • Zmiany w obsłudze petentów Urzędu Gminy Sierakowice

    Pod poniższym linkiem można znaleźć informację na temat organizacji pracy w Urzędzie Gminy w Sierakowicach

    https://www.sierakowice.pl/aktualnosc-766-urzad_gminy_sierakowice_nieczynny_dla.html

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
    Łyśniewo 17
    83-340 Sierakowice
  • (+48)586847758

Galeria zdjęć