Aktualności
życzenia bożonarodzeniowe
Święto Niepodległości
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niestety, tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na sytuację panującą w kraju, miały inny charakter. Nie odbył się uroczysty apel, nie odśpiewano również wspólnie hymnu. Uczniowie indywidualnie uczcili to święto, które jest ważne dla nas Polaków.
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Bartłomiej Leszk
Ślubowanie I klasy
6 listopada pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. W pierwszej części naszej uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny. W trakcie występu udowodniły, że już bardzo dużo się nauczyły. Recytacje, piosenki oraz odpowiedzi na zadawane pytania były tego dowodem. W drugiej części uroczystości dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały pasowane na uczniów. Miłym zakończeniem tego dnia był słodki poczęstunek oraz upominki, które czekały na dzieci. Pomimo tego trudnego czasu, udało nam się wszystko zorganizować. Pierwszoklasistom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Państwa zapraszamy do oglądania fotorelacji.
Beata Konkel
12
Zmiany w funkcjonowaniu szkół
Szanowni Państwo,
od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).
Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Pan Stop w klasie IV
- 6
Uczniowie klasy IV pilnie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Swoje pierwsze "prawo jazdy" otrzymają pod koniec klasy IV. Jednak najpierw egzamin. A do jego zdania niezbędna jest duża wiedza ze znajomości ruchu drogowego. Dlatego w czasie zajęć techniki utrwalali znajomość znaków drogowych. Wykonali pracę "Pan Stop". Teraz na pewno każdy czwartoklasista zapamięta znaki, które już poznaliśmy. Pomoże w tym "Pan Stop"
Aleksandra Klasa
Wolontariat akcja "Żonkil"
Wolontariusze pomagają nawet w czasach pandemii. Uczniowie ze szkolnego koła wolontariusza zorganizowali na terenie szkoły akcję zbiórki cebulek żonkili. W akcję włączyli się uczniowie innych klas (dziękujemy!). Zebrane cebulki zostały posadzone przez Mariannę i Piotra z kl. VIII w zeszły czwartek 22.10. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich piękne żonkile. Wiosną będą one wręczane darczyńcom, którzy będą chcieli wesprzeć Kartuskie Hospicjum.
Aleksandra Klasa
Konkurs z okazji XX Dnia Papieskiego
- 3
16 października przypadła kolejna już rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia obchodzony jest Dzień Papieski. Tegoroczny XX Dzień Papieski nie został uczczony apelem w naszej szkole. Obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły nam się spotkać na holu szkoły. Dlatego, aby choć trochę przybliżyć uczniom postać św. Jana Pawła II zorganizowano konkurs międzyklasowy w kategorii przedszkole - kl. III oraz klasy IV - VIII. W kategorii klas młodszych zwyciężyła zerówka a w kategorii starszej klasa VI. Nagrody w konkursie ufundował Ksiądz Proboszcz z par. św. Marcina oraz Pani dyrektor.
Aleksandra Klasa
Program dla szkół
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:
44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
42 porcje mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.
Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu: https://www.programdlaszkol.org/. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.
Szkolne Koło Wolontariusza
„Bogatym nie jest ten, kto posiada lecz ten kto daje”
św. Jan Paweł II
Szkolne Koło Wolontariusza z Łyśniewa Sierakowickiego przyłącza się do zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas działające w SP im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie przy współpracy z Parafią MBNP i PZC w Kamienicy Królewskiej. Pomoc dotyczy rodziny poszkodowanej w pożarze. Datki należy wpłacać bezpośrednio na konto parafialnego Caritas z dopiskiem „Poszkodowani w pożarze”. Konto: 41 8324 0001 0000 2932 2000 0010
Prosimy o wsparcie finansowe!
Akcja "Żonkil"
Zbiórka sadzonek żonkili – „Pola Nadziei” 2020/20201
Po raz kolejny uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Łyśniewa Sierakowickiego organizują zbiórkę cebulek w ramach ogólnopolskie akcji „Pola Nadziei”. Na wiosnę kwiaty będą wręczane w trakcie trwania akcji na rzecz osób potrzebujących. Cebulki będzie można przynosić do szkoły. Przy wejściach do placówki znajdować się będą przygotowane do tego pojemniki.
Procedury bezpieczeństwa wydawania posiłków
Zarządzenie nr 14/2020 z dnia 11.09.2020 r.
dyrektora Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim
w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa wydawania posiłków
Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 910) w zw. z art. 8a ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1
Wprowadza się wewnętrzną procedurę bezpieczeństwa wydawania posiłków, stanowiącą załącznik do zarządzenia.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Janina Leszczyńska
(podpis dyrektora)
Załącznik
Procedura bezpieczeństwa wydawania posiłków
-
Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
-
Z uwagi na brak stołówki posiłki będą spożywane w salach lekcyjnych.
-
Pracodawca zapewnia środki ochrony osobistej, w postaci masek, przyłbic, rękawic ochronnych, fartuchów.
-
Szczególną uwagę zwraca się na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
-
Posiłki wydawane są z zachowaniem zasady ograniczenia liczby uczniów przebywających jednocześnie w pomieszczeniu oraz zasad ograniczenia możliwości ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. W tym celu:
-
stosuje się wydawanie posiłków w salach lekcyjnych, w klasach ,,0”-III posiłki będą wydawane w naczyniach jednorazowych,
-
w sali powinni spożywać posiłki uczniowie tej samej grupy,
-
Osoba odpowiedzialna za podawanie uczniom posiłków obowiązana jest do przeprowadzenia uprzedniej dezynfekcji powierzchni, na której spożywany jest posiłek, a także sprzętów służących dzieciom do jego spożycia.
-
Po każdym posiłku blaty, stoły i poręcze krzeseł są dezynfekowane przez personel sprzątający.
-
Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać.
-
Spis rolny 2020
W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.
To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.
Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.
Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.
Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?
Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.
Bezpieczeństwo danych
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.
Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Państwo
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godz. 8.00 dla przedszkola - wejście do ,,starej szkoły" z lewej strony, o godz.7.50- klasy 0 - VIII odpowiednio wejściami: ,,0" - od strony boiska, I i III ,,stara szkoła" wejście środkowe, II- ,,stara szkoła" wejście z lewej strony, VI i VIII- wejście od strony kaplicy, IV i VII - wejście od strony ulicy.
W związku z ogłoszeniem powiatu kartuskiego strefą żółtą na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek,którą można zdjąć po wejściu do sali lekcyjnej. Bardzo proszę Rodziców o przysyłanie dzieci bez objawów chorobowych oraz nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.
Janina Leszczyńska- dyrektor szkoły
Informacja dotycząca dożywiania dzieci od września 2020r.
UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!
Informuję, że wszystkie wnioski o uczęszczanie dziecka do przedszkola zostały rozpatrzone pozytywnie.
dyrektor szkoły
Janina Leszczyńska
Lista przyborów do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021
- blok rysunkowy, techniczny ( biały i kolorowy ),
- wycinanki samoprzylepne
- farby plakatowe + kubek,
- pędzelek,
- kredki,
- nożyczki,
- plastelina ,
- ołówek,
- klej ,
- gumka,
- poduszka ( mała ),
- kapcie podpisane na podeszwie ,
- papier ksero – 1 ryza,
- teczki do prac rysunkowych - format A4,
Proszę o podpisanie przyborów.
Podręczniki dla kl.0 będzie zamawiał nauczyciel.
Magdalena Witbrot
Wyprawka przedszkolaka 3 - 5 - latki na rok szkolny 2020/2021
Wyprawka Przedszkolaka 2020/2021
Farby - plakatowe 1 szt.
Zestaw pędzelków - 1kompl.
Ołówek-1szt.
Blok rysunkowy biały A4-1szt.
Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4-1szt.
Blok techniczny biały A4-1szt.
Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4 -1szt.
Wycinanki A4 -1szt.
Kredki BAMBINO grube 12 kolorów -1szt.
Plastelina 12 kolorów -1szt.
Klej magiczny -3 szt.
Kubek na wodę (do farbek)- 1szt.
Nożyczki -1szt.
Gumka do ścierania biała -1 szt.
Temperówka podwójna z pojemnikiem-1 szt.
Teczka A4 -1 szt.
Fartuszek (do malowania farbami)
Chusteczki wyciągane (suche) – 1 pudełko
Chusteczki nawilżone -1 opakowanie
Ryza papieru białego A4 – 1 szt.
Kapcie na zmianę
Worek do obuwia zmiennego
Ubranie na zmianę
Proszę aby wszystkie rzeczy były podpisane.
Anna Naczk
Informacja o zakończeniu roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
W związku z trwającą pandemią w tym roku szkolnym nie będzie tradycyjnego zakończenia roku szkolnego oraz uroczystego wręczenia świadectw i nagród.
Uczniowie otrzymują świadectwa od wychowawców klas w wyznaczonym miejscu zgodnie z harmonogramem.
Uczeń przychodzi w maseczce oraz przynosi swój długopis do podpisania odbioru świadectwa. Obowiązuje strój galowy.
Rodzice uczniów pozostają na zewnątrz budynku, uczniowie wchodzą do sali ze swoim wychowawcą.
Harmonogram:
w budynku ,,starej szkoły” sala nr 1
- 9.00 przedszkole
- 9.30 zerówka
- 10.00 kl.I
- 10.30 kl.II
- 11.00 kl.III
w budynku głównym
- 9.00 kl.V
- 9.30 kl.VI
- 10.00 kl.VII
- 11.00 kl.VIII.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim- J. Leszczyńska
Komunikat z dn.5.06.2020r.
Komunikat w sprawie działalności szkoły i oddziałów przedszkolnych od 08.06.2020r.
Minister Edukacji Narodowej rozporządzeniem z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 410 ze zm.) wyznaczył nowy okres zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Zgodnie z § 2 na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie m.in. szkół.
W związku z powyższym informuję, że w Gminie Sierakowice do 26.06.2020r. zostają we wszystkich publicznych szkołach zawieszone zajęcia z wyjątkiem:
1. Klas I-III , które w godzinach od 8.00 do 13.00:
- mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych w szkołach (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły),
- realizują zajęcia dydaktyczne, które odbywają się w ramach kształcenia na odległość.
2. Prowadzenia w szkołach za zgodą rodziców zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły).
3. Prowadzenia konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty dla klas VIII, konsultacje dla uczniów kl. V-VII z wszystkich przedmiotów oraz możliwości korzystania z biblioteki szkolnej (szczegółowe zasady udziału określone zostały w procedurach dostępnych na stronie internetowej szkoły).
Oddziały przedszkole w szkołach podstawowych pozostają zamknięte do 26.06.2020r.Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z procedurami, o których mowa wyżej.
Dyrektor szkoły –Janina Leszczyńska
Komunikat Dyrektora szkoły w sprawie dalszego funkcjonowania oddziałów przedszkolnych
Decyzją Organu prowadzącego szkołę oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych pozostają zamknięte do 05.06.2020r.Komunikat w sprawie wznowienia działalności przez oddziały przedszkolne w szkołach zostanie opublikowany 05.06.2020r.Jednocześnie informuję, że obowiązuje zakaz korzystania z boiska, placu zabaw i siłowni zewnętrznej na terenie szkoły.
Dyrektor szkoły - Janina Leszczyńska
Archiwum Aktualności