Nawigacja

  • Powiatowe Eliminacje w Tenisie Stołowym

    Dnia 17.11.23 r. odbyły się Powiatowe Eliminacje w tenisie stołowym w Miechucinie. Naszą szkołę reprezentowały Maja Dawidowska oraz Zofia Wawrzyniak w kategorii młodszej i Agata Bojanowska oraz Joanna Szczypior w kategorii starszej. Obie drużyny dzielnie walczyły w swoich kategoriach wiekowych i ostatecznie zajęły kolejno 2 miejsce i 1 w kategorii starszej awansując do finału wojewódzkiego. Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w finałach.

    Artur Formela

  • „Zdrowie naszym skarbem”

    17.11.2023r.

    Pod takim tematem upłynął nam ostatni tydzień Dzieci dowiedziały się co ma dobry wpływ na nasze zdrowie! Rozmawialiśmy o tym, że należy się zdrowo odżywiać, regularnie chodzić na badania jeść dużo witamin, uprawiać aktywność fizyczną i dobrze się wysypiać.

    Anna Naczk

  • Dzień Życzliwości

  • Andrzejki

  • Nasi kreatywni uczniowie

    15.11.2023

    W czasie zajęć biologii uczniowie kl. 5 poznają budowę komórek zwierzęcej i roślinnej. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy przygotowali własnoręcznie wykonane modele komórki zwierzęcej. Są bardzo kreatywni! Brawo

    Aleksandra Klasa

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    Dnia 13 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Na samym początku dyrektor szkoły pani Aleksandra Klasa powitała wszystkich zgromadzonych i zaprezentowała krótką historię drogi Polaków do wolności.

    W ramach tegorocznej akcji Niepodległa do Hymnu!, do której po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła, cała społeczność szkolna odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Potem w programie słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie klasy VI i VII. Akademię uświetnił swym występem chór szkolny pod kierunkiem dyrektor szkoły pani Aleksandry Klasy. W drugiej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie międzyklasowego konkursu na plakat nawiązujący do Narodowego Święta Niepodległości. W komisji konkursowej zasiedli: dyrektor szkoły pani Aleksandra Klasa, pan Bartłomiej Leszk i pani Aldona Skorowska. Potem trzyosobowe zespoły klasowe rywalizowały o najlepsze miejsce w międzyklasowym konkursie historycznym z zakresu historii Polski, który przeprowadził pan Bartłomiej Leszk.

    Oto wyniki konkursu na plakat:

    I miejsce – klasa IV

    II miejsce – klasa V

    III miejsce ex aequo klasy VI i VII

    Wyniki konkursu historycznego :

    I miejsce – klasa IV

    II miejsce ex aequo klasy V, VI i VII

    Również uczniowie klas młodszych, zerówki i przedszkola przez wiele dni sumiennie przygotowywali się do Narodowego Święta Niepodległości, wykonując gazetki, kotyliony itp., co uwiecznili na zdjęciach.

    Dzisiejsza uroczystość była prawdziwą lekcją patriotyzmu. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie w organizację uroczystości!

    Organizatorzy:

    Aldona Skorowska – nauczyciel j. polskiego

    Bartłomiej Leszk - nauczyciel historii

    Aleksandra Klasa - dyrektor szkoły

    #szkoladohymnu

  • Kaszubski mecz

    W minioną sobotę (11 listopada br.) uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w wielkich, sportowych oraz regionalnych emocjach. Tego dnia w Ergo Arenie w Gdańsku rozegrany został mecz koszykówki Trefla Sopot z Legią Warszawa. Wydarzeniu towarzyszyły między innymi występy zespołu regionalnego oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Aktywne Kaszuby" pt. "Pocztówka z Abrahamem", w którym dzieci i młodzież z Łyśniewa również brały udział. Wyjazd z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

    Karolina Serkowska-Sieciechowska

  • Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania

    10.11.2023r.

    W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły, począwszy od kl. "0" po VII, wraz z wychowawcami podczas godzin wychowawczych wykonali zdrowe śniadanie. Była to doskonała okazja do promocji zdrowego stylu życia, a także do integracji grupy rówieśniczej. Było zdrowo i kolorowo.

    Podczas przygotowania posiłków wykorzystno pomoce pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Paulina Denisewicz

  • FunFloor

    10.11.2023r. Testujemy nowy nabytek - FunFloor jak widać, nasi uczniowie i nauczyciele są bardzo zadowoleni bardzo dziękujemy organom naszej gminy za zakup sprzętu.

  • Gminne Eliminacje w Tenisie Stołowym

    Dnia 26.10.23 odbyły się Gminne Eliminacje w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział dwie drużyny dziewcząt z Łyśniewa Sierakowickiego. Obie ekipy zdobyły pierwsze miejsce i będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym.

    Serdecznie gratulujemy!

    Artur Formel

  • Biegi Uliczne wokół Ołtarza Papieskiego

    Dnia 22 października 2023 roku odbyły się biegi uliczne wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach. Jan Paweł II słynął z zamiłowania do sportu, dlatego z okazji Dnia Papieskiego w Sierakowicach organizowane są zawody dla biegaczy. Do rywalizacji w różnych kategoriach i na wielu dystansach przystąpili zawodnicy z różnych stron Kaszub. Zawody te dały szansę spędzania wolnego czasu w sposób czynny zawodnikom, natomiast publiczności dostarczyły wielu sportowych emocji i wrażeń.

    Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

    • Wojciech Lis

    • Dominik Leik

    • Jan Brzeski

    • Aron Gilmajster

    • Alicja Mielewczyk

    • Julian Szczypior

    • Emilia Lis

    • Jakub Lis

    • Natalia Mielewczyk

    • Maciej Leik.

    Najlepszą lokatę uzyskał Julian Szczypior – III miejsce.

    Gratuluję wszystkim uczestnikom!

    Danuta Bulczak

  • Turniej Unihokeja

    W czwartek i piątek 19-20.10.23 odbyły się dwudniowe Gminne Eliminacje w Unihokeju w Szkole Podstawowej w Tuchlinie. W tym roku padł rekord frekwencji gdyż w ciągu dwóch dni mecze rozegrało aż 24 drużyny rywalizujące ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych klas 4-6 oraz 7-8. Zawody rozgrywane były na wysokim poziomie a szkoły odniosły następujące rezultaty:

    Klasy 4-6 chłopcy:

    1. Tuchlino

    2. Gowidlino

    3. Mojusz

    5. Łyśniewo Sierakowickie

    Dziewczęta:

    1. Gowidlino

    2. Tuchlino

    3. Mojusz

    4. Łyśniewo Sierakowickie

    Klasy 7-8 chłopcy

    1. Tuchlino

    2. Gowidlino

    3. Mojusz

    6. Łyśniewo Sierakowickie

    Dziewczęta

    1. Gowidlino

    2. Tuchlino

    3. Mojusz

    4. Łyśniewo Sierakowickie

    Artur Formela

  • Kaszubskie emocje

    Tej jesieni uczniowie języka regionalnego kaszubskiego z naszej szkoły, oprócz tradycyjnych zajęć, wzięli też udział w lekcjach w terenie.

    Dzieci od klasy 0 do III w przedostatni wtorek września br. pojechały do Kartuz. Najpierw uczestniczyły one w warsztatach organizowanych przez Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach. Pierwsza grupa wysłuchała “bursztynowych opowieści”, czyli kaszubskiej legendy związanej z jantarem, zapoznała się z rolą bursztynu dla Pomorza i Kaszub, a także własnoręcznie wykonała bursztynową bransoletkę. Zaś druga grupa w trakcie zajęć pt. “Z kielicha mnicha” wysłuchała informacji o bogactwie leczniczych roślin i ziół, które dawniej wchodziły w skład naturalnej kaszubskiej apteki oraz stworzyła własną kompozycję ziołowych herbat. Wszyscy też uczestnicy wycieczki dowiedzieli się “co skrywa muzeum” poprzez poznanie eksponatów znajdujących się w budynku, odszukując je na podstawie otrzymanych obrazków. Później podziwiali wystawę muzealną na otwartej przestrzeni. Następnie młodzi podróżnicy mieli okazję oglądać architekturę i zabytki miasta podczas przejażdżki meleksem.

    Z kolei młodzież z klas IV-VII w czwarty wtorek października br. odwiedziła Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Pierwsza grupa uczestniczyła w lekcji dotyczącej “codziennych zajęć Słowińców, czyli jak warunki naturalne determinowały życie na wsi”. Uczniowie uczyli się prac, które niegdyś wykonywali mieszkańcy wsi słowińskich, takich jak ocieplanie budynku, przewożenie wykopanego torfu, dłubanie butów dla koni, piłowanie drewna, kręcenie powrozów, pranie tarą i dzwonem. Druga grupa brała udział w zajęciach pt. “Wokół kuchennego pieca, czyli co jedli Słowińcy. Elementy jadła na wsi słowińskiej i pomorskiej z przełomu XIX i XX wieku”. Piekła więc chleb, przygotowywała ciasto na wafle według receptury spisanej z pokrywy oryginalnej żeliwnej wafelnicy, ubijała masło w kierzance, obierała i kroiła warzywa na kartoflankę. Następnie uczestnicy wyjazdu spacerowali po zagrodach i słuchali informacji na temat ich wyposażenia oraz życia Słowińców. Na koniec wszyscy uczniowie z apetytem skonsumowali ugotowane oraz upieczone produkty.

    Po wielu ciekawych przygodach uczestnicy obu wycieczek wracali do domu z zadowoleniem i radością w oczach.

    Karolina Serkowska-Sieciechowska

  • Zbiórka kasztanów

    Szkolne Koło Wolontariusza dziękuję za zaangażowanie w zbiórkę kasztanów. Łącznie zebraliśmy 100 kg!. Dziękujemy!

    Bartłomiej Leszk

  • Pola Nadziei

     

    Jesień to czas sadzenia roślin cebulowych i rozpoczęcia kampanii ,,Pola Nadziei”,  której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjów. Uczniowie ze SKW dziękują wszystkim zaangażowanym w tą akcję. Mamy nadzieję, że na wiosnę zakwitną piękne kwiaty, które będą przypominały ideę opieki hospicyjnej. 

    Bartłomiej Leszk

  • Akcja ZIEMNIAK

    Od kilku dni w naszym przedszkolu króluje ZIEMNIAKOprócz tego, że kartofle zawierają mnóstwo składników odżywczych oraz są źródłem cennych witamin, to mogą jeszcze posłużyć do świetnej zabawy. Przedszkolaki tworzyły z nich różnobarwne pieczątki liści,uczestniczyły w konkurencji sportowej tj.: rzut ziemniakiem do celu ,robiły przepiękne jeże ,a na koniec wspólnie stworzyły ziemniaczaną stonogę.

    Anna Naczk

  • #szkolapamieta

    Nasza szkoła bierze udział w akcji #szkolapamieta

  • Zaproszenie do udziału w Dyktandzie Kaszubskim

    Dziś, 18 października 2023 r. naszą szkołę odwiedzili p. Maria i Włodzimierz Dradrach z ZK-P o/Chmielno, którzy przywieźli wielkie pióro i kałamarz - symbol dyktanda kaszubskiego. Nasi goście opowiadali uczniom o idei dyktanda kaszubskiego. P. Maria po kaszubsku zachęciła uczniów do udziału w tegorocznym dyktandzie, które odbędzie się 18 listopada w Szkole podstawowej w Chmielnie.

    Aleksandra Klasa

  • Ślubowanie I klasy

    17.10.2023r.

    Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej to niewątpliwie ważne i niezapomniane wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Albowiem po 1,5 miesiąca nauki, dziewięcioro pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim.

    Uroczystość rozpoczęliśmy od przemówienia Pani Dyrektor Aleksandy Klasa, która przywitała rodziców, nauczycieli, uczniów, a nade wszystko bohaterów dzisiejszego dnia - uczniów klasy 1.

    Pierwszoklasistów przywitali również Zuzanna Garska i Szymon Wawrzyniak z klasy IV, którzy wprowadzili uczniów w Krainę Wiedzy. Aby się do niej dostać, dzieci musiały się wykazać różnymi umiejętnościami - śpiewem, znajomością j. angielskiego, dodawania, czytania i pięknego recytowania. Nasi pierwszoklasiści poradzili sobie z zadaniami na szóstkę z plusem.

    Następnie, po wprowadzeniu przez Samorząd Uczniowski pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie przystąpili do Ślubowania. Każdy pierwszak został też symbolicznie pasowany na ucznia naszej szkoły i odcisnął palec na tablicy pamiątkowej.

    Po części oficjalnej, dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne, upominki od rodziców i starszych kolegów. Nie obyło się bez pamiątkowej sesji zdjęciowej oraz wspólnego poczęstunku.

    Paulina Denisewicz

  • Msza św. z liturgią w języku kaszubskim

    Niedzielną mszę świętą 15 października br. w parafii pw. św. Marcina z Tours w Sierakowicach uświetnili uczniowie naszej szkoły. Tego dnia zaprezentowali oni czytania, psalm oraz modlitwę powszechną w języku kaszubskim. Przedstawiamy fotografie z tego uroczystego wydarzenia.

    Karolina Serkowska-Sieciechowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
    Łyśniewo 17
    83-340 Sierakowice
  • (+48)586847758

Galeria zdjęć